Vytisknout

Revitalizace Náměstí J. Žižky v Bruntále

Od středy 30.6 začnou práce na obnově pěší komunikace na náměstí J. Žižky v Bruntále. Chodníky jsou ve velmi špatném stavu, povrch je značně zvětralý a chůze po těchto površích je nepohodlná a nebezpečná. Dojde k předláždění chodníků vedoucích ke kostelu, k úpravě travní plochy u kostela, výstupové části  parkovacích ploch podél ZUŠ, opravě vozovky podél ZUŠ, napojení chodníků na komunikaci u kostela, přípravě chrániček pro budoucí osvětlení náměstí. Úpravou projdou i parkovací místa kolem kostela.

Hlavním investorem je město Bruntál ve spolupráci s naší farností, co by majitelem pozemku kolem farního kostela, kterého se opravy týkají. Celkové náklady dosahují částky 3 mil. korun, náš podíl je vyčíslen na částku 435 tis. korun.

Díky prodeji nepotřebného pozemku v Moravském Kočově máme k dispozici částku 320 tis. korun. 115 tis korun budeme čerpat z rozpočtu farnosti a úspor. Opravy potrvají dva měsíce. Během oprav bude částečně omezen vstup hlavním vchodem do kostela. Dbejte, prosme na zvýšenou opatrnost a na pokyny firmy.

Vyhlašujeme jednu mimořádnou sbírku na úhradu našeho podílu a to na neděli 15. srpna k patrociniu našeho farního kostela při slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. 

Za vaše dary Vám již nyní srdečně děkujeme.

Vaši duchovní.