Revitalizace kostela Neposkvrněného početí Panny Marie ve Starém Městě

Revitalizace kostela Neposkvrněného početí Panny Marie ve Starém Městě

Hlavní předmětem projektu je stavební a restaurátorská obnova kostela. Zahrnuje nejnutnější části, které potřebují obnovu pro další zachování památky – krov a střechu včetně hromosvodu, vnější omítky, okna, dveře, elektroinstalaci, kompletní dořešení gotické sakristie (dřívějšího presbytáře s odhalenými gotickými malbami) a restaurování románského vstupního portálu.

Projekt řeší havarijní stavebně-technický stav památky – havarijní stav je především střechy a také omítek a výplní otvorů.

Projekt řeší vytvoření nové expozice v interiéru kostela prezentující historický vývoj kostela a zjištěné objevy.

Projekt řeší zvýšení bezpečnosti a zajištění ochrany památky tím, že je v rámci projektu instalováno elektronické bezpečnostní zařízení proti neoprávněnému vniknutí a poškození a také elektronické požární hlásiče.

Předpokládané celkové náklady projektu jsou 16,5 mil. Kč, z toho dotace činí 15,6 mil. Kč.