Mimořádné oznámení k pozvolnému uvolňování omezení.

Bratři a sestry, milí farníci.

Nařízením  Vlády ČR se od pondělí 23. 11. 2020 mění omezení týkající se bohoslužeb. Podle tohoto nařízení je od 23. 11. možná na bohoslužbách, svatbách a pohřbech účast max. 20 osob. Podmínkou jsou roušky, rozestupy 2metry a desinfekce rukou.

Po zvážení výše uvedených opatření jsme se rozhodli, že budou od středy 25. 11. 2020 veřejné bohoslužby ve farním kostele v Bruntále obnoveny a konány takto:

1. V týdnu středa, pátek - 17,00 za přítomnosti max. 20 věřících, nebo podle aktuálního stupně tabulky PES. Ostatní budou vpuštěni do kostela pouze po uzavřenou mříž.

2. V neděli bude sloužena mše svatá v 9,00 za přítomnosti max. 20 věřících, nebo podle aktuálního stupně tabulky PES. Ostatní budou vpuštěni do kostela pouze po uzavřenou mříž.

3. Pro věřící stále platí dispens od účasti na nedělních bohoslužbách s možností sledovat přenosy bohoslužeb online, v televizi a v rozhlase.

• Při mši svaté není povolen zpěv věřících.

• Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce na k tomuto účelu označeném, vymezeném a připraveném místě.

• Obdobná pravidla platí pro svatby a křty a pohřby.

O DALŠÍM VÝVOJI VÁS BUDEME PRŮBĚŽNĚ INFORMOVAT

DĚKUJEME ZA TRPĚLIVOST A POCHOPENÍ

VAŠI DUCHOVNÍ

Revitalizace kostela Neposkvrněného početí Panny Marie ve Starém Městě

Revitalizace kostela Neposkvrněného početí Panny Marie ve Starém Městě

Hlavní předmětem projektu je stavební a restaurátorská obnova kostela. Zahrnuje nejnutnější části, které potřebují obnovu pro další zachování památky – krov a střechu včetně hromosvodu, vnější omítky, okna, dveře, elektroinstalaci, kompletní dořešení gotické sakristie (dřívějšího presbytáře s odhalenými gotickými malbami) a restaurování románského vstupního portálu.

Projekt řeší havarijní stavebně-technický stav památky – havarijní stav je především střechy a také omítek a výplní otvorů.

Projekt řeší vytvoření nové expozice v interiéru kostela prezentující historický vývoj kostela a zjištěné objevy.

Projekt řeší zvýšení bezpečnosti a zajištění ochrany památky tím, že je v rámci projektu instalováno elektronické bezpečnostní zařízení proti neoprávněnému vniknutí a poškození a také elektronické požární hlásiče.

Předpokládané celkové náklady projektu jsou 16,5 mil. Kč, z toho dotace činí 15,6 mil. Kč.

Další články...